fbpx

Belgelendirme Firmaları Arasından Seçiminizi Nasıl Yapmalısınız?

Belgelendirme Firmaları

Belgelendirme firmaları, farklı sektörlerde hizmet veren kuruluşların ulusal ve uluslararası alanda geçerli belgelerle ilgili süreçlerini yönetir. Bu hizmetleri kapsamında ISO belgeleri başta olmak üzere pek çok belge ve sertifikanın alınması ile ilgili denetim, gözetim ve kontrol süreçleri sağlanmaktadır.

Ankara Belgelendirme Firmaları

M&A Belgelendirme olarak ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 22000 ve ISO 27001 gibi belgelerle ilgili bütün taleplerinize cevap veriyoruz. Ankara belgelendirme firmaları arasında kalite ve güveni ile önemli bir yere sahip M&A Belgelendirme olarak, İstanbul, Ankara, Sakarya ve Mersin, Adana, İzmir başta olmak üzere Türkiye genelinde de faaliyet gösteren firmalara destek oluyoruz, aynı zamanda bu yazımızda belgelendirme firması seçmenin ipuçlarını da sizlerle paylaşıyoruz. Siz de kaliteli hizmet sunan ve profesyonel çözümler sağlayan bir belgelendirme firması seçerken aşağıdaki özellikleri mutlaka dikkate almalısınız.

Ankara Belgelendirme Firmaları
Belgelendirme Firmaları Arasından Seçiminizi Nasıl Yapmalısınız? 4

Belgelendirme Firmaları Akredite mi?

Belgelendirme süreçlerinde firma seçerken en önemli şart firmanın akredite olmasıdır. TÜRKAK, İAS, EQRAS ve UKAS gibi kuruluşlar tarafından akreditasyon verilen bağımsız kuruluşlar, işletmelerin belge ihtiyaçlarına cevap verir. Bu nedenle de belge sürecinde hizmet alınacak firmada aranması gereken en önemli özellik akredite olup olmadığıdır. Nitekim akredite olmayan bir kurumun belgelendirme firması olarak hizmet vermesi de sakıncalı olacaktır.

Belgelendirme Firmaları Güvenilir mi?

ISO ve CE gibi belgelerin alınması sürecinde tercih edilecek olan belgelendirme firmasının güvenilir olması her şeyden değerlidir. Özellikle de sürecin titizlikle yürütülmesi ve gerekli bütün adımların atılmasında güven duygusu çok büyük önem taşımaktadır. Siz de bu konuda en başarılı seçeneklerden bir tanesini tercih ederek belgelendirme süreçlerini daha makul bir çerçeveye oturtabilirsiniz.

Belgelendirme Firmasının Tecrübesi

ISO Belgesi, Helal Belgesi ya da üretim ve satışta gerekli olan diğer bütün belgeler için hizmet alınacak firmanın tecrübeli olması çok önemlidir. Tecrübesiz bir firmanın belgelendirme sürecini sorunsuz ve başarıyla tamamlaması genel anlamda zordur. Bu da belge talep eden işletme açısından ciddi problemlere neden olacaktır. O halde daha önce bu süreçlerde hiç bulunmamış bir firma seçmek yerine daha başarılı ve tecrübeli markaları tercih etmek çok çok önemlidir.

Danışmanlık Ücretleri ve Hizmet Süreci

Belgelendirme süreci genel anlamda benzer bir konu olsa da belgelendirme firmaları sundukları hizmetlere karşılık farklı ücretler talep edebilmektedir. Bu nedenle de ücretlerin makul seviyede olması ve piyasa koşullarına göre çok yüksek olmaması beklenmektedir. En başarılı belgelendirme firmaları arasından seçim yaparken bu detayı titizlikle değerlendirmek her şeyden önemli kabul edilecektir.

Belgelendirme Firmaları ile Alabileceğiniz Belgeler

Belge almak pek çok işletme açısından üretim, satış ve dağıtım süreçlerinin daha makul bir şekilde sürmesi adına gereklidir. Bu nedenle de bir belgelendirme firmasıyla iş birliği yaparak belge sürecinin sonuçlandırılması söz konusudur. Peki, belgelendirme firmaları işletmelere hangi belgelerle alakalı destek olur? İşte bütün merak ettikleriniz!

ISO 9001 Belgesi

Belgelendirme firmaları tarafından sunulan en önemli hizmetlerden bir tanesi de ISO 9001 Belgesi ile ilgili olacaktır. Kalite Yönetim Sisteminin kurulması, organizasyon yapısının güçlendirilmesi ve hizmetlerin sunumunda daha kaliteli sonuçların elde edilmesi adına ISO 9001 Belgesi tercih edilmektedir. Bu doğrultuda belgelendirme firmaları gerekli test ve kontrolleri yaparak belge alınması sürecini kolaylaştırır. Özellikle yeni kurulmuş firmaların ilk defa ISO 9001 Belgesi alma süreçlerini profesyonel bir kuruluşla tamamlamaları hayli değerlidir.

ISO 14001 Belgesi

ISO 14001 Belgesi, Çevre Yönetim Sistemi kurulması ve standartlara uyum sağlanması adına tercih edilmektedir. Üretim, dağıtım ve satış süreçlerinde çevre dostu bir yaklaşımın benimsenmesi adına gerekli olan ISO 14001 Belgesi pek çok kuruluş açısından hayati önem taşır. Belgenin alınması kuruluşların çevre sorumluluklarını yerine getirdiklerini yansıtmak ve insanlar için daha sağlıklı bir çözüm sunduklarını kanıtlamak için önemlidir. Bu doğrultuda çevre sorumluluğu yüksek her kuruluşun ISO 14001 Belgesi almak adına Belgelendirme Firmaları ile işbirliği yapması gerekir.

ISO 45001 Belgesi

İş Güvenliği ve Sağlığı, iş sahalarının hepsinde çok büyük öneme sahip konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de iş ve işçilerin güvenliği bağlamında alınacak önlemlerin belli standartlara bağlanması adına belgelendirme süreçlerinden faydalanmak gerekir. ISO 45001 Belgesi kapsamında iş ortamında güvenliğin sağlanması ve sürdürülebilir üretimin desteklenmesi hedeflenmektedir. Mevzuata uygunluğu da sağlayan bir konu olarak ISO 45001 Belgesi tercihinde bulunmak hayli önemlidir.

ISO 22000 Belgesi

Gıda üretimi ile ilgili herhangi bir sektörde faaliyet gösteren kuruluşlar için ISO 22000 Belgesi büyük önem taşımaktadır. Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi kurulmasını sağlayan bu çok önemli belge tüketicilerin gıda konusundaki bütün endişelerini ortadan kaldırmaktadır. Bu çerçevede amaç tamamen gıda ile ilgili tehlikeleri ortadan kaldıracak bir yaklaşım benimsemektir.

ISO 27001 Belgesi

Bilgi Güvenliği konusunda sorumlulukların yerine getirilmesini sağlayan ISO 27001 Belgesi pek çok kuruluş için olmazsa olmazlar arasında kabul edilmektedir. Kaliteli, ihtiyaçlara cevap veren ve sorumlulukları öne çıkaran bir belge olarak hemen her kuruluş için bu belgeden faydalanmak gerekir.

Tüm bu belgeler ve çok daha fazlası için siz de Belgelendirme Firmaları kapsamında M&A Belgelendirmeden destek alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Belgelendirme Hattı
1
Sorularınızı Yanıtlayabilirim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim. . .