fbpx

ISO 9001 PDF ve Kalite Yönetim Sistemleri Belgelendirme Süreci

ISO 9001 PDF

ISO 9001 PDF dosyası ile kalite belgelendirme süreçlerinizi nasıl yönettiğimize dair bilgi vermek istedik. PDF dosyasına aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.

M&A Belgelendirme ve Mühendislik Hizmetleri kurulduğu günden itibaren sade, hızlı ve ekonomik yaklaşımlar ile danışanlarına en doğru bilgiyi vermeyi hedeflemiştir.

Başta ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 22000 ve ISO 27001 olmak üzere tüm yönetim standartlarında firmaya özgün danışmanlık hizmeti ve eğitimler vermekteyiz. Bu bağlamda potansiyel danışanlarımıza nasıl bir hizmet verdiğimizi açıklamak isteriz.

İhtiyaç Analizinin Yapılması

Ezber yaklaşımlar yerine öncelikle ihtiyacın ve beklentinin anlaşılması önem arz etmektedir. İhtiyaç analizi yapılmadan yapacağımız öneriler danışanlarımıza çözüm değil külfet olacaktır. İlk görüşmede hangi belgeye ihtiyaç duyduğunuzu ve belgeyi nerede kullanacağınızı anlamaya çalışıyoruz.

Akreditasyon Türünün Belirlenmesi

Belgelendirme sürecindeki önemli bir diğer husus akreditasyon türünün belirlenmesidir. Kamu ihalelerine girecek firmalar TÜRKAK akredite belgeleri tercih ederken, ihracat yapan firmalar uluslararası akredite belge almaktadır. Belgenin temin süreci açısından ise TÜRKAK akredite belgelendirme sürecinin daha uzun sürdüğünü ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Kapsamın Belirlenmesi

Tüm yönetim sistemi standartlarında çalışmanın yapıldığı organizasyonun ürün veya hizmet kapsamının (scope) belirlenmesi dokümante edilmesi gereken hususların tespiti için önemlidir. Kapsam, tüm sürece yön vermekle kalmayıp çalışmanın çıktısı olan belge üzerinde de açık ve net bir şekilde yer alacaktır.

Kalite Yönetim Sistemi Eğitimleri

Çalışma yapılan standartlara uygun olarak başta üst yönetim olmak üzere, proses sorumluları ve diğer çalışanlara eğitim verilerek yönetim sisteminin işleyişine uyumları sağlanır, temel bilgi eksiklikleri giderilir.

Denetimin Organize Edilmesi

Doküman, personel ve altyapı ile ilgili asgari gereklilikler yerine getirildikten sonra denetim icra edilir. Denetleme ile ilgili tüm hususlar bizim tarafımızca koordine edilir. Denetimde tespit edilen uygunsuzlukların giderilmesi firma ile koordine edilerek bizim gözetimimizde yürütülür. 

Belgenin Teslimi

Denetim sonrası varsa uygunsuzlukların kapatılmasını müteakip belgelendirme kurumu tarafından tanzim edilen belge firma ile paylaşılır. Talep edildiyse alınabilecek belge desteği ile ilgili işlemler tamamlanır.

Denetim sonrası süreçte ise firmaların talep etmesi durumunda tazeleme eğitimleri icra edilir.

İlk görüşmeden belge teslimine kadar tüm aşamalara ilişkin hazırladığımız görselde de göreceğiniz üzere, görevimiz bize müracaat eden danışanlarımıza en pratik ve uygulanabilir danışmanlık hizmetini vererek belgelendirme sürecini tamamlamaktır.Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ISO 9001 PDF

iso 9001 pdf
ISO 9001 PDF ve Kalite Yönetim Sistemleri Belgelendirme Süreci 4

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Belgelendirme Hattı
1
Sorularınızı Yanıtlayabilirim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim. . .