fbpx

İzmir ISO Belgeleri

İzmir ISO Belgeleri

İzmir – ISO 9001

İzmir – ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı, müşteri memnuniyeti ve geçerli yasal şartların  sağlanması için şartları tanımlamaktadır. M&A Belgelendirme ve Mühendislik olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi İzmir bölgesinde ve çevre illerine ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi hizmetini sunmaktayız. İzmir Iso belgeleri konusunda oldukça bilinçli bir şehrimizdir. İzmir Ticaret Odası (İZTO) Ekonomik Verilerle İzmir raporuna göre İzmir, sanayi ve tarım, ormancılık ve balıkçılık alanlarında ülkemiz ekonomisine en büyük katkıyı yapan ikinci ekonomi olmuştur. Özellikle sanayi alanında büyük artış görülmektedir. Pandemi sürecinde gelişen ve değişime uğrayan sektör dinamiklerin bu değişimde payının olduğu görülmektedir. Ankara ve İstanbul’da tarımın ekonomiye katkısı %1-2 arasında iken, İzmir’de bu oran %4,6 seviyesinde gerçekleşmiştir. Ankara ve İstanbul’da sanayinin ekonomi içindeki ağırlığı %20’nin altında kalırken, İzmir’de bu oran %7,3 olmuştur.

İzmir- ISO 14001 

ISO 14001 – İzmir çevresel performans için gereksinimleri belirtmez, bunun yerine etkili bir çevre yönetim sistemi oluşturmak için bir şirket veya kuruluşun izleyebileceği bir çerçeve çizer. Avrupa Birliği tarafından yürürlüğe konulan Yeşil Mutabakat ile artık ihracat eskisi kadar kolay olmayacak. Her modern işletme artık düşük karbon stratejisi ile hareket etmeye başladı. Peki ya siz? Eğer  gümrükte yüksek meblağlara ulaşan karbon vergisi ödemek istemiyorsanız İşletmenizi sıfır karbona dönüştürmek için bugün harekete geçin. ISO 14001 İzmir ve çevre illerde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni kurmak için bizimle irtibata geçin. İzmir’de kurulu rüzgar enerjisi gücü 2021 itibariyle 1.874 MW olup, Türkiye toplamı olan 10.585 MWm’in %17,7’sine denk gelmektedir. İzmir’de 2021 itibariyle toplam tarım alanı 3.216.000 Dekar, ekilen alan 1.405.000 Dekar olarak hesaplanmaktadır. İzmir aynı zamanda 933.000 küçükbaş, 781.000 ise büyükbaş hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Bir an önce İzmir – ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni kurmanız için bir başka sebepte tarımsal varlıklarımızın çevre kaynaklı kirlilikten korunmasıdır. 

İzmir ISO Belgeleri

İzmir – ISO 22000

İzmir – ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi; gıda zincirinde yer alan kuruluşların, gıdanın tüketim anında güvenli olmasını sağlamak ve gıda güvenliğine yönelik olan tehditleri kontrol altına almak için gerekli şartları kapsayan bir yönetim sistemi standardıdır. 

İZTO verilerine göre İzmir’de sektörlere göre verilen kredi tutarları incelendiğinde 2021 yılı itibariyle en büyük payı 16 Milyar TL ile toptan ticaret ve komisyonculuk almıştır. Onu 14,5 Milyar TL ile gıda, meşrubat ve tütün izlemiştir. Bu da gıda güvenliğinin sağlanmasıyla marka bilinirliğinin artırılması ve büyümenin sağlanması için ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nin önemini artırmaktadır. 

Ayrıca kanun ve yönetmeliklerle HACCP sistemi ve gıda güvenliği zorunlu hale getirilmiştir. Yapılan denetimlerde maddi zararlara uğramamak ve kurum imajını zedelememek için bir an önce harekete geçmenizi şiddetle öneririz. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi İzmir ve çevre illerde ISO 22000 belgesi hizmetimiz bulunmaktadır.  Bu hizmetimizden yararlanmak için M&A Belgelendirme ve Mühendislik olarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

İzmir – ISO 27001

İzmir – ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi uluslararası geçerliliği bulunan sağlam bir bilgi güvenliği sistemi için gerekliliklerin belirtildiği standarttır. İzmir – ISO 27001’de hedef kurumsal bilgiyi muhafaza etmek, gelebilecek her türlü zararı minimize etmek, bilgiyi korumak ve bilginin üzerindeki riskleri analiz ederek riskleri minimuma indirmektir. 2022’de dışarıdan gelecek siber saldırı tehditlerinin, daha önce görülmemiş şekilde, teknoloji tedarik zincirlerini, bankacılığı, sağlık sistemini, hükümet adına faaliyet gösteren sistemleri, lojistik, iletişim ve ulaşım gibi alanları hedef olacağı öngörülüyor. Yüksek profilli fidye yazılım saldırıların boyutları çok daha genişleyecek.

Tüketiciler, ürün ve hizmetlerin daha güvenilir olmasını talep ederken, yöneticiler ise güvenliği ve gizliliği yöneten siber güvenlik programlarına daha fazla yatırım yapılacağı öngörüyor. Siz de en önemli zenginlik kaynaklarından bilginizin yabancı ellere geçmesini istemiyorsanız ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Belgesi İzmir ve çevre illere yönelik İzmir – ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Belgesi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 

İzmir- ISO 45001

İzmir – ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı, çalışanlara yönelik hastalık, yaralanma, kaza gibi işle ilgili riskleri belirlemeyi ve önleyici tedbirler yardımıyla bunlardan korunmayı amaçlamaktadır. İzmir Iso belgeleri alanına yatırım yapan firmalar bunu karşılığını görmüştür. Knight Frank isimli gayrimenkul danışmanlığı firması “Küresel Konutlar Şehir Endeksi” konulu raporu 2021 yılı 2. çeyrek araştırmasına göre yayınladı. Buna göre İzmir, dünya genelinde konut fiyatlarının %30 oranıyla en fazla değer kazandığı ikinci şehir konumuna yükselmiştir. İstanbul %26,4 ile dokuzuncu ve Ankara %25,8 ile 10. sırada listelenmiştir. Bir emekliler kenti görüntüsü veren İzmir sizi aldatmasın. İzmir ekonomide Türkiye’ye katkı veren şehirlerin başında gelmektedir. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) istatistiklerine göre 2021 yılında Türkiye’de 2.170 işçi iş kazası nedeniyle yaşamını yitirdi. 

2021 yılında şehir bazında iş kazası nedeniyle ölüm vakası en fazla İstanbul’da yaşandı. İstanbul’da 260 ölüm yaşanırken 2. sırada 102 ölümle İzmir  yer aldı. En fazla inşaat sektöründe ölüm vakası gerçekleşti. Rakamlar ortada. Ölümlerin yanında yeterli güvenlik önlemi almayan işyerlerine kesilen maddi cezalar da cabası. Bu yüzden geç kalmadan iş kazalarının önüne geçmek konusunda önleyici tedbirleri şart koşan İzmir – ISO 45001 İş Güvenliği Yönetim Sistemi’ne geçin. M&A Belgelendirme ve Mühendislik olarak ISO 45001 İzmir ve çevre illere İzmir – ISO 45001 İş Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi hizmeti vermekteyiz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Belgelendirme Hattı
1
Sorularınızı Yanıtlayabilirim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim. . .