fbpx

İstanbul Kalite Yönetim Sistemi 

İstanbul ISO MA Belgelendirme

ISO 9001, İstanbul gibi global pazarlardaki işletmelerin tamamlaması gereken bir standart. Gerek güçlü bir müşteri odaklılık, üst yönetimin motivasyonu ve uygulaması, süreç yaklaşımı ve sürekli iyileştirme dahil olmak üzere bir dizi kalite yönetimi ilkesine dayanmaktadır. Bu kalite yolculuğu sayesinde işletme, markasını daha da üst seviyeye çıkarırken müşteriler de kazançlı çıkıyor.

İstanbul – ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi 

İstanbul kendine has sosyo-ekonomik yapıya sahip olarak, Türkiye’nin iş, yatırım, ticaret, finans ve turizm başkentidir. Rakamlara baktığımızda ise İstanbul’un Türkiye işgücündeki payı %20,3, ihracattaki payı %50,6, ithalattaki payı ise %54,6’dır. 

Aralık 2018’yılı baz alındığında şirket ve kooperatiflerin %41,67’si İstanbul, %10,71’i Ankara, %5,64’ü de İzmir’de kuruldu. Borsa İstanbul (BİST) kote firmalar üzerinde yapılan bir araştırmada ISO 9001 belgesinin aktif kârlılık üzerinde anlamlı olumlu etkisi olduğu saptanmıştır. 

İstanbul – ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni M&A Belgelendirme ve Mühendislik firması olarak konusunda uzman danışmanlarımızla İstanbul – ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni  kurup belgenizi almanızda yardımcı olmaya hazırız. Böylece rekabetin yoğun olarak yaşandığı sektörlerde kalite yönetim sistemiyle kârlılığınızı artırın. İstanbul ISO -9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesinin yanı sıra diğer sistem belgelendirme ve ürün belgelendirmeyle FDA belgesi konusunda bize danışabilirsiniz. 

İstanbul – ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001 İstanbul gibi sanayi tesislerinin yoğun olarak bulunduğu şehirlerde başta olmak üzere, işletmelerin çevreye vermeleri olası zararların sistematik olarak azaltılması (mümkünse kaldırılması) için geliştirilmiştir. İstanbul – ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte her zamankinden daha önemli bir konu haline geldi. 

AB’nin yürürlüğe koyduğu çevreci kurallarla birlikte artık işler eskisi gibi olmayacak. Özellikle ihracat yapacak firmaların ürettikleri ürünlerde kullanacakları hammadde girdilerinin ve enerjinin kullanımı sonucu çıkacak kirleticiler için yaptırımlar ve vergiler söz konusu olabilecek. Uluslararası kurallara uygun hale işletmenizi getirmeniz gerekmektedir. Bu konuda size danışmanlık desteği veriyoruz. 

İstanbul – ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 45001, İstanbul gibi çalışan sayısının çok olduğu şehirlerde gerekliliğini daha da çok ortaya çıkarmaktadır. Bu sertifika, çalışanları ve ziyaretçileri işle ilgili kaza ve hastalıklardan korumak için verilen, uluslararası iş sağlığı ve güvenliği standardıdır. Onarılamaz zararlara neden olabilecek tüm riskleri kontrol altına almanın temel amaç olduğu bu yönetim sisteminde işletmelere 3. göz ile dışarıdan bakılmış olur. Unutmayın, işletmenizde yaşanacak bir kazada ortaya çıkabilecek problemler, maddi ve manevi tazminatlar firmaları zor durumda bırakmaktadır. Firmanızda yaşanması muhtemel kazaları en aza indirecek şartları sistemleştiren İstanbul – ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kurulumu ve çalışanların eğitimi için süreci için bizden danışmanlık alabilirsiniz.

İstanbul – ISO 22000 Belgesi – Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 22000, İstanbul gibi yoğun nüfuslu şehirlerde kendisini daha çok göstermektedir. Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası sahibi firma etkin kaynak yönetimi kullanarak, sistematik bir organizasyon içinde üretimini güvenli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirir bu da şirketin pazar payını büyütür. Bu belge yalnızca ihracat için değil ülke içindeki yasal mevzuata uyum konusunda da kazanımlar sağlayacaktır. Yapılacak denetimlerde olası maddi cezalar söz konusu olmayacaktır. 

İstanbul – ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 27001, İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Ankara, İzmir ve Bursa gibi bilgi işlem firmalarının yoğun olarak kurulu olduğu şehirlerde bu sektördeki firmaların mutlaka alması gereken bir belgedir. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) Belgelendirme, kuruluşların bilgi varlıklarını güvende tutmayı ve korumayı amaçlar. Günümüzde siber saldırıların büyük firmaları bile zor duruma düşürdüğü günümüzde İstanbul – ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi olabilecek zararları en aza indirecek gereklilikleri uygulamak suretiyle işlerin kesintisiz ve aksamadan sürmesine yardımcı olur.

İstanbul’da verdiğimiz diğer belgeler şu şekilde;

 • İstanbul – ISO 13485 Medikal ve Tıbbi Cihaz Üreticileri İçin Yönetim Sistemi, 
 • İstanbul – ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi,
 • İstanbul – ISO 21001 Eğitim Kurumları Yönetim Sistemi, 
 • İstanbul – ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, 
 • İstanbul – ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi, 
 • İstanbul – Helal Belgesi, İstanbul – GMP Nedir?, 
 • İstanbul – ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi, 
 • İstanbul – ISO 20252 Pazar, Kamuoyu ve Sosyal Araştırma Yönetim Sistemi,
 • İstanbul – ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, 
 • İstanbul – ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi. 
 • İstanbul – GHP – Gıda Hijyen Belgesi. 

M&A Belgelendirme ve Mühendislik olarak sunduğumuz diğer yönetim sistemi ve ürün belgelendirmelerin bir özetini yukarıdaki paragrafta sunmuş bulunuyoruz. Bu belgelerle ilgili daha detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Belgelendirme Hattı
1
Sorularınızı Yanıtlayabilirim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim. . .