fbpx

Sakarya – ISO Belgelendirme

Sakarya ISO Belgeleri

Sakarya – ISO 9001 Belgesi

Sakarya – ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, kuruluşların hizmet ve performans yönetimi konusunda kalitelerini artırmaya ve süreklilik sağlanmasına olanak tanır. ISO 9001 kalite Yönetim Sistemi konusunda Sakarya ve çevre illerinde M&A Belgelendirme ve Mühendislik danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Sakarya nüfusu 2022 yılında 566 bin 544’e yükselmiştir. Sakarya’da makine imalatı, metal sanayi, vagon ve gıda sanayi, mobilya imalatı sektörleri öne çıkmaktadır. İl’de dünya çapında firmalar faaliyet göstermektedir. İl’de otomotiv sektörü (otomobil, otobüs, traktör, zırhlı güvenlik araçları) hakim sektör olarak dikkat çekmektedir. Çelik, metal, kimya sanayi ürünleri, makina ve makina parçaları, elektrik malzemeleri, mobilya ve orman ürünleri, tekstil, gıda, süs bitkisi, tarım ürünleri ve beyaz et diğer öne çıkan sektörlerdir. Üretim, istihdam ve dış ticarette, ülkenin GSMH’sına önemli katkılar sunan iller arasında Sakarya da bulunmaktadır.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) verilerine göre, sürekli OSB açılmasına rağmen sanayi-tarım entegrasyonu yetersiz olup, tarıma dayalı sanayi şehri olmak yerine, sanayi kenti olmaya doğru hızla gitmektedir. 

Sakarya – ISO 14001 Belgesi

Sakarya – ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ürünün hammaddeden başlayarak müşteriye sunulmasına kadar olan süreçte çevresel faktörlerin belirlenmesi ve bu faktörlerin gerekli önlemler ile kontrol altına alınarak çevreye verilen zararın azaltılması için düzenlenen bir standarttır. 

ISO 14001, işletmelerin çevreye verdikleri veya verebilecekleri zararların azaltılması, mümkün olduğu durumlarda bu zararların ortadan kaldırılması için geliştirilen bir yönetim sistemidir. Yukarıda bahsettiğimiz sanayi kenti olmaya doğru hızla gidilmesi, Sakarya – ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kurulumunun önemini daha da artırmaktadır. ISO 14001 Belgelendirilmesi konusunda Sakarya ve çevre illerinde M&A Belgelendirme ve Mühendislik olarak sizlere danışmanlık vermekteyiz.

AB Yeşil Mutabakatı’nın devreye girmesiyle birlikte ihracatta sıfır karbon uygulaması ihracatı zorlayacak yeni şartlar söz konusu olacaktır. Bu yüzden firmaların bir an önce Sakarya – ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni kurmak, yeni gelişmelere uygun gerekli şartları oluşturmaları için önemi bir adım olacaktır.

Sakarya – ISO 22000 Belgesi

Sakarya – ISO 22000 Gıda Yönetim Sistemi, gıda zincirinde yer alan kuruluşların, gıdanın tüketim anında güvenli olmasını sağlamak ve gıda güvenliğine yönelik olan tehditleri kontrol altına almak için gerekli şartları kapsayan bir yönetim sistemi standardıdır. ISO 22000 Gıda Yönetim Sistemine Sakarya ve çevre illerinde M&A Belgelendirme ve Mühendislik olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

SATSO verilerine göre İldeki tarımsal gelirde en yüksek pay 2019 yılı itibariyle %53,86 ve 3.637.660.837 TL’lik üretim değeri ile hayvancılık sektörüne (ağırlıklı olarak tavukçuluk) aittir. İkinci sırada %32,64 oranı ve 2.204.476.551 TL’lik üretim değeri ile meyve üretimi gelmektedir. Bu iki sektör Sakarya ilindeki tarımsal ekonominin toplam %86,50’sini oluşturmaktadır. 

Sakarya- ISO 27001 Belgesi

Sakarya – ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, özel veri olarak kabul edilen işletme finansal verileri, fikri mülkiyetleri ve müşteri verilerini koruma amacıyla kurulmaktadır. Bu sayede tanımlanan işletme bilgileri yönetilebilirken riskler de azaltılabilir. Ayrıca bu doğrultuda gerekli güvenlik önlemlerini alabilirler. ISO 27001 Sistemine Sakarya ve çevre illerinde M&A Belgelendirme ve Mühendislik olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Büyük firmaları bile etkileyen siber saldırılardan korunmak için bir an önce Sakarya – ISO 27001’i kurmanız bilgi varlıklarının korunmasına önemli ölçüde katkıda bulunacaktır. 

Sakarya- ISO 45001 Belgesi

Sakarya – ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, işyerindeki en değerli varlığınız olan çalışanlarınızı korumanız konusunda size yardım edecek ve iş mükemmelliğine ulaşmanızı sağlayacaktır. ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemine Sakarya ve çevre illerde M&A Belgelendirme ve Mühendislik olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz. 

Euronews’in haberine göre Türkiye, iş kazalarında Avrupa’da ilk sırada bulunuyor. İş kazalarında ölüm ve yaralanmanın yanı sıra doğabilecek yüklü tazminatlar da firmaları zorlayabilecektir. Bu nedenle iş kazalarını en aza indirecek koruma tedbirlerini ihtiva eden Sakarya – ISO 45001 Yönetim Sistemi Belgesi’ni almak firmaların elini rahatlatacaktır. 

Sakarya’da ISO Belgelendirme hizmeti verdiğimiz ilçeler

 • Adapazarı ISO Belgelendirme
 • Akyazı ISO Belgelendirme
 • Arifiye ISO Belgelendirme
 • Erenler ISO Belgelendirme
 • Ferizli ISO Belgelendirme
 • Geyve ISO Belgelendirme
 • Hendek ISO Belgelendirme
 • Karapürçek ISO Belgelendirme
 • Karasu ISO Belgelendirme
 • Kaynarca ISO Belgelendirme
 • Kocaali ISO Belgelendirme
 • Pamukova ISO Belgelendirme
 • Sapanca ISO Belgelendirme
 • Serdivan ISO Belgelendirme
 • Söğütlü ISO Belgelendirme
 • Taraklı ISO Belgelendirme

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Belgelendirme Hattı
1
Sorularınızı Yanıtlayabilirim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim. . .