fbpx

Gaziantep ISO ve FDA Kaydı Hizmetleri Hakkında Bilgi

GAZİANTEP ISO VE FDA

Neden Gaziantep?

Gaziantep ilimiz tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Türkiye’nin en önemli sanayi ve ticaret merkezlerindendir. Bereketli topraklarıyla, ticaret potansiyeli ve girişimcilik ruhuyla dünya piyasalarında adından söz ettirmektedir. Bu nedenle Gaziantep ISO ve FDA kaydı konusunda çok talep aldığımız ve hizmet verdiğimiz bir şehirdir.

Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesine sahip olması, İskenderun ve Mersin Limanlarına yakınlığı, uluslararası fuar organizasyonlarının tertip edilmesi, yatırım teşvikleri ve daha birçok yatırım avantajları sayesinde üretiminde her geçen gün artan grafik izlemektedir. Komşu ülkelerle ticari ve ekonomik ilişkiler geliştirerek bölgenin sanayi ve ticaret merkezi olmayı başarmıştır.

Gaziantep’in İhracat İstatistikleri

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2021 yılı güncel verilerine göre Gaziantep ihracat sıralamasında İstanbul, Kocaeli, Bursa ve İzmir’den sonra beşinci sıradadır. Gıda, tekstil ve kimyevi maddelerin ihraç edilen ürünler arasında en büyük paya sahip olduğu görülmektedir. Ayrıntılı istatistiklere bağlantıdan ulaşabilirsiniz: https://tim.org.tr/tr/ihracat-rakamlari

İstatistikler incelendiğinde Gaziantep’ten ABD’ye yoğun bir ihracat olduğu, bu ticaretin de çok önemli bir kısmını gıda ürünlerinin oluşturduğu incelenmektedir.

İhracat İçin Gerekli Belgeler

Hemen her ülke gümrükten geçecek ürünler ile ilgili farklı uygulamalara, kriterlere ve belgelendirme esaslarına sahiptir. Türk firmalarının yoğun olarak ihracat yaptığı ülkelerin talep ettiği belgeleri ve işlemleri şu şekilde özetleyebiliriz:

 • ABD – Gıda ürünleri ve Tıbbi Ürünler için FDA kaydı
 • Irak – COC (Certificate of conformity)
 • S. Arabistan – SASO belgesi (Saleem kaydı)
 • Rusya Federasyonu – GHOSTR belgesi, EAC belgesi
 • AB ülkeleri – CE belgesi
 • İngiltere – UKCA belgesi

Tüm bu belgeler ile ilgili daha fazla detaya sitemizin ilgili bölümlerinde ulaşabilirsiniz: http://mabelgelendirme.com/blog/

Yukarıda ifade edilen ülke ve belgeler dışındaki alanlarda da hizmet vermekteyiz. Listede göremediğiniz farklı belgeler için lütfen bizimle irtibata geçiniz. Biz bu yazımızda Gaziantep özelinde gerçekleştireceğimiz bir uygulamayı paylaşmak istiyoruz.

Gazinatep ISO ve FDA Kaydı Dışında Verilen Hizmetler

Gelişmiş sanayisi ve yaptığı büyük ihracatlar ile Gaziantep merkezli şirketlerin ülkemizde ve dünyada görünürlüğünü artırmak istiyoruz. Hem ihracat ile ilgili ülke bazında alınması gereken belgeleri sizin adınıza temin etmek hem de firmanızın görünürlüğünü artıracak uygulamalarda danışmanlık hizmeti vermek amacındayız. Bu bağlamda verebileceğimiz bazı hizmetler aşağıda sunulmuştur:

 • Tüm sistem belgeleri (ISO belgeleri) – TÜRKAK ve/veya uluslararası akreditasyonlu,
 • CE belgelendirme,
 • TSE ürün ve hizmet yeri belgelendirme (HYB),
 • FDA kaydı (FDA sertifikası),
 • Helal belgesi,
 • Koşer (Kosher) belgesi,
 • GMP, GLP belgeleri,

Kampanya Detayları

Yazı genelinde ifade ettiğimiz belgeler sadece ihracat özelinde talep edilmemektedir. Pek çok kamu veya özel ihalede söz konusu kalite ve ürün belgeleri ihale şartnamelerinde karşımıza çıkmaktadır. bu belgeleri hızlı, ekonomik ve mevzuata uygun bir şekilde temin etmek için bizimle irtibata geçiniz.

Aşağıdaki iletişim formunu kullanarak veya telefonla irtibata geçen Gaziantep merkezli firmalara belge ücreti üzerinden %10 indirim yapmayı taahhüt ediyoruz.

İletişim

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Belgelendirme Hattı
1
Sorularınızı Yanıtlayabilirim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim. . .